Apel o zaprzestanie organizacji festiwalu psiego mięsa w mieście Yulin w Chinach

Aktualności

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce zwrociło się do Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej - Xi Jinping z apelem o zaprzestanie organizacji tzw. festiwalu psiego mięsa w mieście Yulin, który poraża świadomość i odczucia większości ludzi na całym świecie.

Festiwal ten jest przykładem niewyobrażalnego cierpienia i bólu najbardziej związanego z człowiekiem zwierzęcia. Żadna forma tradycji lub interesu gospodarczego w jakimkolwiek kraju nie może być motywem do zadawania tak okrutnej śmierci żywemu stworzeniu. Okładanie kijami i pałkami żyjącego psa po to aby mięso po jego śmierci nabrało lepszych walorów smakowych nie może być zaakceptowane przez cywilizowanego człowieka w żadnym zakątku naszego globu.

Nam, Europejczykom trudno się pogodzić z świadomością, iż właśnie pies najwierniejszy przyjaciel człowieka, zwierzę które jest wykorzystywane przez wszelakie służby ratownicze na wszystkich kontynentach Ziemi, aby ratować ludzi lub ich wspomagać może stać się elementem kulinarnego ich wykorzystania. Ale nie możemy się zgodzić i nigdy nie wyrazimy zgody na tak nieludzką i brutalną formę ich uśmiercania.

 

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE