W sobotę 7 Października 2017 r. zrywaliśmy łańcuchy

Aktualności

03.10.2017

Tomasz Ignaczak

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce po raz kolejny wspólnie z portalem psy.pl propagowało akcję Zerwijmy Łańcuchy.  Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem akcji, której celem jest edukowanie społeczeństwa, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i ludzie winni traktować psa jak przyjaciela.

7 października 2017 r. w miastach i wsiach na terenie całej Polski stanęły budy, do których każdy kto zechciał miał możliwość sprawdzenia na własnej skórze jak to jest być przywiązanym do łańcucha. Akcja ta jest symboliczna i nikt nie doświadczy takiego cierpienia jak psy uwiązane, często przez całe swoje życie, ale jest to protest przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów i innych zwierząt.  Wszyscy my "Zwierzoluby" wiemy jak ludzie potrafią okrutnie traktować psy i inne zwierzęta, między innymi przywiązując do łańcucha.

Do akcji przyłączyło sie wiele znanych postaci. Tak na Placu Zamkowym wraz ze znanymi i cenionymi postaciami sceny i ekranu propagowaliśmy akcję Zerwijmy Łańcuchy. Tegoroczny protest odbywa się po hasłem  "Przywiąż psa do siebie, nie do budy".

 

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE