Nowy wybieg dla zwierząt w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Aktualności

W schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie powstał wyjątkowy wybieg dla psów. Wolontariusze poprowadzą tu wkrótce treningi edukacyjne, integracyjne, socjalizacyjne i behawioralne. Na kolorowym placu nowi właściciele będą mogli zapoznać się z psem, którego chcą adoptować.

Nowy wybieg jest ogrodzony i kolorowy jak plac zabaw. Tu zwierzaki będą mogły bawić się i ćwiczyć na ścieżce treningowej. Znajdują się tam m.in. tunele edukacyjne, schody, przeszkody, słupki, opony, gumowe zabawki, mnóstwo piłeczek, a nawet mały basen z wodą.

– Trafiają do nas psy z różnych miejsc. Niektóre z nich boją się schodów, a nawet trawy – podkreśla Łukasz Balcer, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. – Na nowym wybiegu będziemy mogli uczyć je np. chodzenia po różnych powierzchniach, aby nie czuły lęku, czy chodzenia na smyczy. Chcemy je szkolić na ścieżce treningowej, uczyć podstawowych komend i tego, jak zachowywać się przy innych psach, aby zwierzę nie reagowało np. strachem lub agresją. Poza tym wybieg edukacyjny to taki trochę psi plac zabaw, gdzie nie zabraknie gumowych zabawek i piłeczek – wylicza Balcer.

Dyrektor schroniska mówi, że podczas upałów w boksach znajdują się baseny z wodą, w których zwierzęta mogą się schłodzić, ale jak się okazuje, nie tylko, bo psiaki robią z basenami wszystko. – Codziennie nawet kilka razy dziennie wymieniamy w nich wodę, bo psy nie tylko kąpią się w basenach, ale także piją z nich wodę, wylewają ją podczas chlapania, gryzą basen, przewracają go i w ogóle robią z nim, co chcą – mówi półżartem Łukasz Balcer.

I dodaje, że nowy plac edukacyjny pomoże im spalić energię i jednocześnie nauczyć się właściwych zachowań. – Nowy wybieg będzie pomocny także podczas adopcji. Osoba, która będzie chciała podarować dom któremuś z naszych psów, może zapoznać się z nim właśnie na tym placu, bo wybieg jest ogrodzony i umiejscowiony w cichej części schroniska. To idealne miejsce na pierwsze spotkanie – zaznacza Łukasz Balcer.

Pomagajmy!

Jeśli los chorych i bezdomnych psów i kotów nie jest ci obojętny, możesz im pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe PKO: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146 z dopiskiem: „Ratujmy Celestyniaki”. Można także podarować zwierzętom mały basen. Więcej informacji pod nr tel. 22 789 70 61.

 

cały artykuł znajduje sie tutaj: https://linia.com.pl/2018/08/10/plac-do-psich-zabaw/

 

 

 

 

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE