Uwolnij Przyjaciela "Zerwijmy Łańcuchy 2018"

Aktualności

09.10.2018

"Uwolnij Przyjaciela"

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce po raz kolejny wspólnie z portalem psy.pl propagowało akcję Zerwijmy Łańcuchy.  Od kilku lat jesteśmy współorganizatorem akcji, której celem jest edukowanie społeczeństwa, oraz propagowanie humanitarnego traktowania zwierząt. Niestety jeszcze są ludzie którym trzeba uświadamiać że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i to właśnie ludzie (jeśli chcą by tak ich zwać) winni traktować psa jak przyjaciela.

6 października 2018 r. w miastach i wsiach na terenie całej Polski stanęły budy, do których każdy kto zechciał miał możliwość sprawdzenia na własnej skórze jak to jest być przywiązanym do łańcucha. Akcja ta jest symboliczna i nikt nie doświadczy takiego cierpienia jak psy uwiązane, często przez całe swoje życie, ale jest to protest przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów i innych zwierząt.  Wszyscy my "Zwierzoluby" wiemy jak ludzie potrafią okrutnie traktować psy i inne zwierzęta, między innymi uwiązując do budy ciezkim łańcuchem.

Do akcji przyłączyło sie wiele znanych postaci. Tak na Placu Zamkowym wraz ze znanymi i cenionymi postaciami sceny i ekranu propagowaliśmy akcję Zerwijmy Łańcuchy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało  "Uwolnij Przyjaciela"  .

 

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE